okna oddymiające

Systemy oddymiania oraz wentylacji za sprawą nowoczesnych technologii, mogą być realizowane w oparciu o okna oddymiające.

Okna oddymiające  wraz z odpowiednim systemem sterowania mają za zadanie odprowadzenie dymu, gorących gazów i toksycznych substancji powstających w trakcie pożaru. Służą również jako elementy doświetlające klatkę schodową, a także do przewietrzania w trakcie codziennej eksploatacji obiektu.

Zgodnie z obowiązującą europejską normą EN 12101-2 dobór odpowiedniego rozwiązania (okien i napędów) powinien być uzależniony od parametrów i charakterystyki danego budynku.

Dodatkowe opcje:

  • Możliwość współpracy z systemem przeciwpożarowym.
  • Możliwość integracji z systemem automatyki budynku B.M.S.
  • Możliwość podłączenia automatyki pogodowej (zamknięcie okien w przypadku deszczu lub wiatru).
  • Sygnalizacja stopnia otwarcia okna.
  • Programowanie czasowego przewietrzania pomieszczeń (czasowe zamykanie i otwieranie się okien).
  • Różny sposób otwierania okna: uchylny lub rozwierny, do wewnątrz lub na zewnątrz.

Z uwagi na to, że oferowane przez nas profile wielu firm ( np. Aluprof, Reynaers, Hueck-Hartmann, Sykon, Schüco, Heroal, Sapa, Wicona, Raico, Gutmann) różnią się między sobą, oferujemy do każdego systemu specjalnie dobrane konsole niezbędne do montażu odpowiednich napędów łańcuchowych. Konsole znacznie ułatwiają montaż oraz minimalizują  dodatkowe koszty ekipom montażowym.

Zgodnie z wymaganiami w/w normy oferowane przez nas rozwiązania bazujące na oknach oddymiających są kompletne, co oznacza, że okna oddymiające dostarczane są wraz z odpowiednio dobranym napędem elektrycznym (łańcuchowy lub zębatkowy).

Różnorodność rozwiązań technologicznych w kwestii okien oddymiających daje klientowi możliwość dużej swobody w doborze niniejszych okien już na etapie planowania oraz realizacji projektów.